Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kamarádství v naší třídě

1. 3. 2010

Kamarádství je druhá nejdůležitější věc v životě. Jsou ale takoví, kteří kamarády nepotřebují. Říká se jim samotáři. Pak jsou chameleóni. Ti zase mají každý den kamaráda jiného. Chameleonů je mi strašně líto. Nikdy totiž nemůžou poznat pravé přátelství. Já bych sama nechtěla být chameleon. Jsou ještě nerozlučné přátelství, které se někdy pohádají a už se sebou nikdy nepromluví. Právě takový případ se stal v naší třídě. Samča a Ája, byly jako dvojčata. Žádná bez druhé nechtěly někam jít. Pořád byly spolu, dokonce se ani moc nehádaly. Jednou se v nich ale něco zvrtlo, pohádali se a už se nebavily. Byly spolu už od první třídy. Jednou dokonce spolu utekly ze školy. Jenže teď jsou úplně jiné. Někteří kluci u nás ve třídě jsou zase chameleóni. Kamarádství teda není moc, ale ani málo. Je třeba mít toho správného kamaráda, jenže ten se na první pohled pozná těžko. Hodně lidí srovnává ostatní podle známek. Takhle se ale kamarád nepozná. Správný kamarád nemá lhát, protože když lže, tak to kamarád není. Nelhat-to je jedna z vlastností dobrých kamarádů. Špatná vlastnost jsou sliby. Něco slíbit je ta největší chyba, ale děláme jí všichni. Další vlastnost je dobrá. Musí být dobrý, hodný. Taky nesmí být lakomý. Mít kamaráda je bezva věc. Můžu se mu svěřit s čímkoliv. Stejně to neprozradí. Já mám ve škole taky nejlepší kamarádku Terdu. Někdy se pohádáme, ale kvůli úplným blbostem. Pak se zase udobříme. To je další věc, podle které se pozná kamarád. Někdy se pohádá, ale pak je mu to líto, zauvažuje nad tím, že to hádání vlastně bylo zbytečné a snaží se to napravit. Například: jdou Pepa a Radek. Radek dojídá svačinu. Pak mu Pepa nechtě drcne do ruky a Radkovi ta svačina spadne do bláta. Začnou na sebe řvát, ale za hodinu se zase udobří. Pak Pepa na omluvu Radkovi donese zablácený chleba. Nakonec se pohádají znovu, ale taky jim to na dlouho nevydrží a jsou zase dvojka. Já z vlastních zkušeností vím, jaké to je pohádat se kvůli blbosti, neboť takových případů mezi mnou a Terdou bylo opravdu dost. V naší třídě bych chtěla na kamarádství změnit to, aby nebyly třeba jen dvě nejlepší kamarádky a třetí by k sobě nechtěly přibrat a říkaly by, že už jsou dvě. Ať je prostě víc kamarádů než jen dva. Myslím si, že je lepší kamarádit s Terdou, Marťou, Kikinou, Nikolou a s Markétou, než jenom s Terdou.