Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vylepšit staré tričko !

1. 11. 2009

Než vyhodiš do koše to staré tričko, které už dávno nenosiš, pokus se ho oživit jednou z nasledujicích technik.

Vystříhni z papírové krabice různé tvary a písmena.
Nalep je jako šablony na triko a to pak celé obarvi barvou na látku. Šablony ovšem sundej až ve chvíli, kdy bude barva dokonale suchá. Nebo můžeš barvu přez šablony prostě nakapat nebo nastříhat.

Sežeň si knoflíky všech možních tvarů, velikostí a barev. Ty pak vyzkoušej naaranžovat na tričko, ověř si tak,ktery vzor působi nejlepe.
Velice efektně vypadá například široký "náhrdelník" z knoflíků kolem krku. Pak je na triko přišij jehlou a nití nebo nalep lepidlem určeným na textil.

Vytvoř ze starých odstřižků látek na tričku vzory a obrázky. Nalep je na přední nebo zadní stranu trička textilním lepidlem. Okraje odstřižků můžeš obarvit, budou pak mnohem výraznější.

Vyrob si batikované tričko ve své oblíbené barvě. Protože je batikování náročné, dělej ho raděj venku. Oblékni si staré oblečení, aby ses nepocákala barvou. Nejlépšího výsledku dosáhneš se stoprocentně bavlněným tričkem. Barvu v prášku smíchej s horkou vodou ve kbelíku a přidej pět lžic soli. Pak nechej tekutinu vychladnout na pokojovou teplotu. Omotej pevně kolem pomačkaného trička dlouhý provaz. Nakonec ho zavaž na uzel. Pak triko ponoř do barvy. Za dvacet minut ho vyndej a nech uschnout. Nakonec provaz rozvaž a tričko dobře vyper.

Jestliže jsi zkusila všechno možné, ale Tvoje tričko je příliš STARÉ a NUDNÉ NA TO, ABY KDY VYPADALO DOBŘE, POUŽIJ HO JAKO HADR NA MYTÍ AUTA. UMYJ AUTO SOUSEDŮM A VYDĚLEJ SI TAK NA NOVÉ. 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář